BACHOVY ESENCE

Bachovy květové esence jsou výluhy z květů 38 druhů rostlin, které byly před necelými 100 lety pečlivě vybrány Dr. Edvardem Bachem za účelem harmonizace lidské psychiky a dosažení rovnováhy emoční struktury lidského těla. Dle doktora Bacha je příčinou vzniku lidských nemocí disharmonie lidské psychiky – stručně řečeno nemoci pocházejí z emocí. Každá z 38 květových esencí je stanovena pro určitý typ duševního rozpoložení a prožívaných emocí člověka.

Bachovy esence využívám zejména jako podpůrný prostředek při terapii, v rámci které mohu z popisovaných subjektivních pocitů klienta určit ty stěžejní a na základě tohoto zjištění následně namíchat individuální složení jednotlivých esencí adekvátně k potřebám klienta.

U Bachových esencí nejsou stanoveny žádné kontraindikace ani žádné vedlejší účinky, proto je mohou užívat i děti a těhotné a kojící ženy. Pozitivně působí rovněž u zvířat v zájmových chovech jako psi, kočky apod., kdy lze Bachovy esence užít při řešení např. agresivity, ustrašenosti, separační úzkosti, nervozity a následcích traumatu (např. strach z lidí, strach z mužů apod).

Bachovy esence je možné namíchat i samostatně bez předchozího absolvování sezení nebo semináře na základě konzultace.

Bachovy esence nenahrazují léky předepsané lékařem.